Kāpēc šim slavenajam Vorena Bafeta sekotājam pieder FB (FaceBook, Meta) akcijas?

FB tiek tirgots ar atlaidi, neraugoties uz labāku naudas plūsmas starpību Reality Labs dēļ.

Kāpēc šim slavenajam Vorena Bafeta sekotājam pieder FB (FaceBook, Meta) akcijas?
Photo by Annie Spratt / Unsplash

Li Lu, kura Himalaya Capital mājaslapā minēts, ka "ievēro Benjamina Grehema, Vorena Bafeta un Čārlza Mungera vērtības ieguldījumu principus", kopš 2020. gada 2. ceturkšņa pērk FB akcijas un saskaņā ar 13F datiem tur aptuveni 300 miljonus dolāru. FB akcijas veido ~ 11 % no viņa portfeļa jeb tikai nedaudz vairāk nekā 10 %, kas ir pat 10 % Vorena Bafeta un Čārlija Mungera Berkshire Hathaway. Patiesībā Li Lu pieder BAC un AAPL, tāpat kā Berkshire Hathaway. Tad kāpēc tik lielas atšķirības attiecībā uz FB akcijām? Kā parasti, mēs izpētīsim FB finanšu rādītājus, lai meklētu kādas norādes.


Vispirms Facebook ir oficiāli mainījis nosaukumu uz Meta, lai gan tā birkas kods joprojām ir FB.

Ņemot vērā 2021. gada 4. ceturkšņa peļņas slaidus, FB brīvās naudas plūsmas (fcf) marža ir 37 %, un tā vērtība ir 573 miljardi ASV dolāru jeb ~ 11x fcf.

FB kā nobriedis lielo tehnoloģiju uzņēmums ir radījis ievērojamu brīvo naudas plūsmu.

Kapitāla izdevumus labi sedz arī brīvā naudas plūsma, tāpēc šķiet, ka Reality Labs projektam ir ierobežota nepieciešamība pēc finansējuma/reliģēšanas.

Kapitāla pozīcija ir spēcīga, jo ir pietiekami daudz skaidras naudas un tirgojamu vērtspapīru izvietošanai, kā arī bilance ir brīva no parādsaistībām, tāpēc nepieciešamības gadījumā ir ievērojamas iespējas piesaistīt aizņēmumus.


Tālāk mēs salīdzinām FB naudas plūsmas maržu un tirgus kapitālu ar diviem citiem uz reklāmām balstītiem uzņēmumiem, proti, GOOGL (Alphabet, Google mātesuzņēmums) un TWTR (Twitter), kā arī ar metaverslu uzņēmumu RBLX (Roblox).

Konkrēti, lai gan ieņēmumu ziņā FB tiek tirgots ar nelielu diskontu salīdzinājumā ar GOOGL un TWTR, brīvās naudas plūsmas ziņā tas tiek tirgots ar diezgan ievērojamu diskontu, jo FB ir augsta brīvās naudas plūsmas marža. Šis diskonts ir vēl lielāks, salīdzinot ar RBLX. Šķiet, ka šī atlaide ir saistīta ar FB ieguldījumiem Reality Labs projektā, bet, iespējams, tā ir nedaudz nepamatota, ņemot vērā iepriekš parādīto FB salīdzinoši spēcīgo kapitāla pozīciju. Tas nozīmē, ka, pat ja Reality Labs izrādītos neveiksmīgs, ietekme uz FB bilanci būtu ierobežota. Patiesībā brīvā naudas plūsma palielinātos vēl vairāk bez ieguldījumiem. Mūsuprāt, tas dod FB daudz iespēju uzņemties riskus un jaunus netradicionālus projektus.


Tālāk mēs sīkāk aplūkojam FB finanšu rādītājus un to galvenos virzītājus.

Tālāk ir sniegts izvilkums no FB:

Sākot ar 2021. gada ceturto ceturksni, mēs sniedzam finanšu rezultātus, pamatojoties uz diviem uzrādāmiem segmentiem: Family of Apps (FoA) un Reality Labs (RL).

FoA ietver Facebook, Instagram, Messenger, WhatsApp un citus pakalpojumus.

RL ietver ar papildināto un virtuālo realitāti saistīto patērētāju aparatūru, programmatūru un saturu.

Saskaņā ar turpmāk sniegtajām tabulām lielāko daļu ieņēmumu veido reklāma. Arī Reality Labs rada ieņēmumus, lai gan tā joprojām darbojas ar zaudējumiem.

Tālāk sniegti FB reklāmas ieņēmumi pa ģeogrāfiskajām teritorijām.

Lai gan ASV un Kanāda joprojām ir lielākais reģions, straujāka izaugsme ir Āzijas un Klusā okeāna reģionā un pārējā pasaulē.

Tālāk tekstā ir aprakstīts Family Daily Active People (DAP)...

ko FB definē kā...

ikdienā aktīva persona (DAP) ir reģistrēts un pieteicies Facebook, Instagram, Messenger un/vai WhatsApp (kopā saukti par mūsu "Ģimenes" produktiem) lietotājs, kurš konkrētajā dienā ir apmeklējis vismaz vienu no šiem Ģimenes produktiem, izmantojot mobilās ierīces lietotni vai tīmekļa vai mobilo pārlūkprogrammu.

Lai gan turpmāk ir norādīti Family vidējie ieņēmumi uz vienu personu (ARPP)...

...tāpēc gan kvantitāte (DAP), gan kvalitāte (ARPP) pieaug, kas ir pozitīva tendence.

Konkrētāk, turpmāk ir parādīts FB dienas aktīvo lietotāju skaits (DAU).

Acīmredzot Āzijas un Klusā okeāna valstis un pārējā pasaule veido lielāko DAU un pieaugumu.

Tomēr, protams, visienesīgākie tirgi joprojām ir attīstītie reģioni, t.i., ASV, Kanāda un Eiropa.

Subscribe to Which Equities

Don’t miss out on the latest issues. Sign up now to get access to the library of members-only issues.
[email protected]
Subscribe

Disclaimer: This website does not constitute an offer to sell, a solicitation of an offer to buy, or a recommendation of any security or any other product or service by Whichequities.com or any other third party regardless of whether such security, product or service is referenced in this page. Furthermore, nothing in this website is intended to provide tax, legal, or investment advice and nothing in this website should be construed as a recommendation to buy, sell, or hold any investment or security or to engage in any investment strategy or transaction. Whichequities.com does not represent that the securities, products, or services discussed in this website are suitable for any particular investor. You are solely responsible for determining whether any investment, investment strategy, security or related transaction is appropriate for you based on your personal investment objectives, financial circumstances and risk tolerance. You should consult your business advisor, attorney, or tax and accounting advisor regarding your specific business, legal or tax situation.